Grupne konzultacije se prema potrebi mogu organizirati tijekom cijele školske godine na inicijativu pomoćnika u nastavi i uvijek im stoje na raspolaganju kao oblik stručne podrške. Ove školske godine organizirali smo ih tri puta u Centru za odgoj i obrazovanje „Ivan Štark“.
Što za jednog učitelja/icu znači imati pomoćnika u nastavi unutar razreda najbolje znaju učiteljice koje su proteklih školskih godina imale pomoćnike iz projekta „OSIgurajmo im JEdnaKost“ . U nastavku teksta pročitajte njihova razmišljanja.
Opširnije:Mišljenje učitelja koji su imali podršku pomoćnika u nastavi
Grad Osijek je u partnerstvu s Društvom za psihološku pomoć "Sunce" ušao u projekt pod nazivom „Svaki problem se riješiti može: Nasilje nije rješenje“, odobrenog od Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku.
Kako je to raditi kao pomoćnik u nastavi najbolje znaju zaposlenici našeg projekta „OSIgurajmo im JEdnaKost 4“. S čime se sve susreću, što su sve novo naučili o sebi i radu s djecom pročitajte u njihovim dirljivim osvrtima na proteklu školsku godinu.
Pomoćnici u nastavi danas predstavljaju jednu od ključnih komponenti inkluzivnog modela školovanja u redovnim školama i zauzimaju važno mjesto u razredu. Krajnji cilj uvođenja pomoćnika u nastavi jest učenikovo osamostaljivanje i ostvarivanje njegovog maksimalnog potencijala.
Kako bi rad pomoćnika u nastavi bio kvalitetan i svrhovit važno je točno definirati količinu podrške koju pomoćnik u nastavi treba pružati pojedinom učeniku s teškoćama i postupke koje pomoćnik treba provodi za vrijeme nastave. Ulaskom nove osobe u razred mijenja se dinamika razreda. Nekim je učenicima i učiteljima potreban duži period prilagodbe na novu situaciju, a ponekad se može javiti i otpor.
Imamo 9 gostiju i nema članova online
Projekt vodi Grad Osijek s partnerima:
A: F. Kuhača 9, 31000 Osijek